Miło nam poinformować, że jesteśmy partnerem Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Adoptowaliśmy surykatki i pandy czerwone (inaczej pandki małe).

Zwierzęta będą suplementowane naszymi preparatami. Dieta surykatek zostanie wzbogacona o taurynę i Cardioforce, a pandek małych o DermActiv.

Statystyki weterynaryjne dowodzą, że  w niewoli 25-35% surykatek umiera z powodu chorób serca, głównie kardiomiopatii rozstrzeniowej. Kardiomiopatia rozstrzeniowia podobnie jak u psów, należy do najgroźniejszych i najtrudniejszych do leczenia chorób serca. Ulegające zwyrodnieniu włókna mięśniowe, z których zbudowany jest mięsień sercowy, zmniejszają swoją kurczliwość, prowadząc do poszerzenia obu komór i dalej do lewokomorowej lub obukomorowej niewydolności serca. Nie znane są szczegółowe przyczyny tej choroby u surykatek, jednak najczęściej ma ona charakter wtórny i prawdopodobnie związana jest z niedoborem tauryny. 

Druga grupa naszych podopiecznych to pandy czerwone - zwierzątka o pięknym, puszystym futerku w kolorach czerwieni i brązu. Żeby w warunkach niewoli zwierzęta te mogły utrzymać piękne futro muszą otrzymywać dietę wzbogaconą o substancje aktywnie wspierające stan skóry i sierści. Odpowiednim preparatem okazał się DemActiv. 

W obecnych czasach dla ogromnej większości dzieci i młodzieży ogrody zoologiczne to miejsce pierwszego kontaktu z dzikimi zwierzętami, pierwszych wrażeń i doznań, jakie towarzyszą obserwacjom dzikich zwierząt. Nie wolno więc nie doceniać olbrzymiej roli, jaką spełniają ogrody zoologiczne w wychowaniu kolejnych pokoleń. 

Wizja współczesnego ogrodu zoologicznego jest odzwierciedleniem jego rzeczywistej roli w działaniach podejmowanych na rzecz ochrony dzikich gatunków zwierząt, propagowania idei ochrony przyrody, prowadzenia badań naukowych i szerokiej edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków oraz ich roli w ekosystemach. Chcemy angażować się w realizację tego dzieła podejmując współpracę z Ogrodami Zoologicznymi w całej Polsce.